Paintball Oyun Senaryoları

SENARYO

 1. Çift Bayrak: Dünyada en çok oynanan, klasik paintball oyunudur. Takimlar oyun alanının iki ucunda bulunan istasyonlardan başlarlar. Amaç karşı takımın istasyonunda bulunan bayrağı alıp önceden belirlenmiş noktaya getirmektir.
 2. Tek Bayrak: Takımlardan birinin bayrağı koruduğu, diğerinin ise ele geçirmeye çalistığı bayrak oyunudur.
 3. Bayrağı Kap: İki takım alanın iki ucundaki  istasyonlardan oyuna başlarken ortadaki bir noktada duran bayrağı almaya ve karşı takımın istasyonuna ulaşmaya calışmaktadırlar.
 4. Başkanı Koru: Oyunculardan biri veya isteğe bağli olarak bir hakem ya da seyirci; “başkan” seçilir. Takımlardan biri “Başkan’ın Adamları” yani korumalarını oluştururken, diğer takım “Saldırganlar” rolünü üstlenmektedir. Senaryonun hedefi başkanı belli bir sürede ana istasyondan çıkartıp, hedef istasyona ulaştırmaktır.
 5. Rehine Operasyonu: Bu senaryoda da yine bir oyuncu veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; “Rehine” olmakta ve “Hakim Tepe”de “Saldırganlar”ın elinde rehin tutulmaktadır.
  ”Kurtarıcılar”ın görevi ise verilen süre dolmadan rehineyi “sağlam olarak” kurtarmaktır.
 6. Son Adam: Bu oyunda herkes tektir. Süre kısıtlaması yoktur. Elenmeden kalan son oyuncu kazanır. Senaryonun en ilginç yönü “Geçici Anlaşmalar” kuralıdır. Bu kural gereği oyuncular kendi aralarında diğer oyuncuları eleyinceye kadar birlikte calışmak için geçici olarak anlaşabilirler. Fakat bu  anlaşmalara sadık kalmak zorunda değildirler!
 7. Buddy: “Son Adam” senaryosuna benzer, ancak bu senaryoda 2 kişilik timler söz konusudur ve geçici anlaşma yapma imkanı yoktur. Elenmeden kalan son tim oyunu kazanır.
 8. İki Takım Girer; Bir Takım Çıkar: Aslinda klasik bir speedball, “Combat” senaryosu olan oyunun kuralları basittir; oyun alanına 2 takım girer; kalan kazanir!
 9. Tavşan Kaç: Oyunculardan biri “Tavşan” olur; diğer oyuncular ise “Avcı”.

10.Savunma (Esteregon Kalesi): Bu senaryoda takımlardan biri “Hakim Tepe”yi savunmakta ancak buradan ayrılamamaktadır.

11.Firar: Karşı takımın bir oyuncusu ‘Kaçak’ olur, diğer takım ise ‘Gardiyanlar’

12.Kwai Köprüsü: Amaç karşı tarafın koruduğu köprüyü “havaya uçurmak”tır. Bunun için bir ses bombasını köprünün ayağına bantlayıp ateşlemek ve patlamadan önce min. 5 m uzaklaşmış olmak gerekmektedir.

13.Kargo: Takımın görevi patlayıcı dolu bir varili tepeye taşımaktır. Elbette kargo isabet almamalıdır!

14.Terminator: Oyunculardan biri Terminator olur ve yok etmeye başlar; durdurmanın tek yolu vardır; elinden vurmak…