Şirketlere Özel

sirketlere-ozel-oyunlar-nedir

BASİT AMA ETKİLİ

İşletmenizde çalışanlarınızın hangi yönlerini geliştirmek istiyorsunuz? Liderlik, Problem Çözme, Stresle Başa Çıkma, Takım Çalışması

Paintball bünyesinde farklı eğitim çalışmalarını barındıran eşsiz bir özelliğe sahiptir.
Az kapsül ile başarı yöntemleri , zaman kısıtlaması ve karşı takımın paintball yağmuru altında iletişim, delegasyon, taktik geliştirme, problem çözme gibi yeteneklerin sergilendiği ve takım çalışmasını ön plana çıkaran özelliklere sahiptir.

STRESS YÖNETİMİ

Paintball stresle başa çıkmak için iki ayrı yol sunmaktadır. Birincisi, oyunculara içlerinde biriken siniri ve saldırganlıklarını emniyetli bir şekilde üstlerinden atma fırsatını verir. Hem fiziksel hem de ruhsal gevşeme ve rahatlama sağlar. İkincisi, Ateş altında olmak doğal olarak stres yaratır. Filmlerdeki kahramanlıkların aksine Paintball oyununda, oyuncu ateş altındaki bir av psikolojisini yaşar. Dolayısıyla oyunculara aşırı stress altında ortaya çıkan tepkilerini değerlendirme fırsatı verir.

TAKIM ÇALIŞMASI

Paintball sporundaki esas beceri takım çalışmasıdır. Takım çalışması, takımın sadece hedefe ulaşmasında değil rakip takımla, çevre şartları ve diğer engellerle başarılı bir şekilde başa çıkmasında da etkin bir rol oynar. Birlikte başarılı oyun çıkaran takımlar, çalışma hayatında da başarılı olacaktır.Bu oyunda tek bir kişinin başarısı olamaz kazanmak için tek yapmanız arkadaşlarınızla birlikte hareket etmenizdir.

KRİZ YÖNETİMİ VE KARAR VERME SÜRECİ

Kriz Yönetimi ve Karar verme Süreci, Stresle Başa Çıkma konusuyla karıştırılmamalıdır. Stres, krizin birey üzerinde yarattığı etkidir. Oyuncular istenilen hedefi gerçekleştirmek için önceliklerini belirlemek durumundadırlar. Oyun sırasında öncelikler farklı etmenlere bağlı olarak birçok kere değişirler. Örnek olarak genelde rakip takımın bayrağını ele geçirmek olan öncelik, rakip oyuncunun sizin bayrağınızı ele geçirmesiyle değişmek zorunda kalacak ve rakip oyuncuyu bulup elimine etmek öncelikli hedefimiz haline gelecektir. Oyuncular değişen şartlara göre bireysel veya takım halinde karar vermek durumunda kalacaktır.

PROBLEM ÇÖZME

Değişik ve benzersiz hedefler / senaryolar çalışanlarınızın problem çözme yeteneklerini geliştirecektir.

LİDERLİK

Liderleri seçmek hem seçilen birey hem de firmanın geleceği açısından önemlidir. Bir projede yanlış kişinin başı çekiyor olması başarısızlığa neden olabilir. Paintball oyununda, mevcut yatırımlar veya firma sermayesi riske atılmaz. Öte yandan doğal liderlerin kendilerinden ortaya çıkmaları rahatlıkla gözlemlenecektir. Paintball oyunu ile liderlik vasfına sahip olanlar, liderlik görevi kendilerine verilmiş olmasa dahi fark edileceklerdir.

OYUNUN GÜNÜ & KONTROLÜ

Öngörülen eğitim amacına ulaşılması için bir senaryonun kurulması ve kendiliğinden gerçekleşmeye bırakılması yeterli olacaktır. Paintball’ın en basit senaryosunda bile birçok eğitici konuyu gerçekleştirmek kaçınılmazdır. İlgili eğitimden önceki plansız bir oyun ile eğitimden sonraki planlı bir oyun arasındaki fark, oyuncular tarafından kolaylıkla görülecek ve eğitim başarıyla benimsenecektir.

İlgili konular ve senaryolarına örnek olarak:

Stres ile başa çıkma: Bir takıma cephane ve oyuncu olarak sayıca üstün rakip karşı takım karşısında kalelerini savunma görevi verilir.

Takım Çalışması / Ruhu: Oyun oynandıkça kendiliğinden gelişecektir. Ayrıca “Başkanı Koru” senaryosunda takımın amacı takım arkadaşlarından birini (Başkanı) rakip takımın saldırısından koruyarak belirli bir bölgeye ulaştırmaktır. Oyuncular başkanı koruma pahasına kendilerini feda edebilirler.

Problem Çözme: Oyuncular belirli bir senaryoyu birkaç kez oynadıktan ve alıştıktan sonra senaryolar sürekli değiştirilir. Örneğin, hedefi rakip takımın bayrağını ele geçirip ve kendi kalesine ulaştırılması iken senaryo kendi bayrağını karşı takımın kalesine ulaştırmak / dikmek olarak değiştirilir.

Kriz Yönetimi ve Karar Verme Süreci: Oyun öncesinde saptanan hedefe ulaşılmadan hemen önce hedef tamamen değiştirilir.

İletişim: Takım çalışması gibi oyun oynadıkça gelişecektir. Ayrıca bir takımın oyuncularının konuşması yasaklanarak (sadece rakip takım oyuncuları konuşabilir) iletişimin önemi anlatılabilir.

Liderlik: Oyuncuların kendi başına karar verip hareket edemeyecekleri bir kural konulur. Oyuncular, “Lider” seçilen oyuncunun direk olarak vereceği talimatlar dışında hareket edemezler, yer değiştiremezler. Fakat saklanmak, ateş etmek ve iletişim kurmak gibi temel fonksiyonları yerine getirebilirler.

İlginçtir ki, Paintball alanının kahramanları en kaslı ve en irilerden çıkmamaktadır. Oyunda önemli olan özellikler (gerçek hayatta da olduğu gibi) soğukkanlılık, strateji kurma yeteneği ve takım çalışmasıdır. Fiziksel özellikler ikinci planda kalmaktadır.

Paintball Şirket eğlenceleri için nasıl olur?
Şirket içi eğlenceler için mutlaka bir servet ödemenize gerek yok. Bizim düşüncemiz, Paintball oyunlarına az fakat akıllıca bir yatırım yapmanızın müşterilerinize, size müteşekkir kalacağı ve uzun bir süre hatırlayacakları bir gün sağlayacağıdır.

Peki personelin birleşmesini ve işbirliği yapmasını nasıl sağlayacaksınız?
Bu gerçekten epey güç… Bizimle geçireceğiniz bir gün buzların erimesini sağlayacak ve birbirleriyle konuşmalarına ve herşeyden öte işbirliği ve iletişime geçmelerine imkan tanıyacaktır.

Personeliniz stresi yüksek bir ortamda nasıl davranacak?
Bununla başa çıkabilecekler mi yoksa dağılıp bütün sorunu sizin omuzlarınıza yıkacaklar? Cevabını Paintball oyununda bulacaksınız.

Satış Ekipleriniz veya Departman çalışanlarınız bir takım olarak mı yoksa bireysel mi çalışıyor?
Belki de birbirlerini pek tanımıyorlar ve nadiren karşı karşıya geliyorlar. Onların Paintball oynayarak biraraya gelmelerini sağlayın.

Tesislerimiz ülke çapındaki satış ekipleriniz için ideal bir buluşma noktasıdır.
BUZLAR ERİR & PERFORMANS ARTAR.

En fazla eğlence takımlarla yaşanıyor!

İnsanlar, çalıştıkları yerlerde, yaşadıkları ortamlarda veya bazı amaçlar için bir araya geldiklerinde hep birlikte bir takım halinde zevk alacakları, heyecan yaşayacakları en büyük ve zengin oyunlar bulmak ve oynamak isterler.

Biz büyük grupları bulur ve hizmet veririz. Bu büyük gruplara çeşitli etkinliklerle birlikte güzel bir piknik alanı sunarız.

Biz bu hizmetleri verirken tecrübeli, bilgili elemanları bünyemizde çalıştırır, sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışırız. Bu elemanlarımız tek başlarına siz oyuncularla ve katılımcılarla ilgilenir.

Mutlaka bir takım olarak sahamıza gelmenize gerek yok. Sadece tek başınıza veya birkaç arkadaşınızla yaptıracağınız rezervasyon yeterli, biz diğer rezervasyon yaptıran katılımcılarla sizi takım haline getirebilir ve güzel, eğlenceli ve zevkli bir gün geçirmenizi sağlayabiliriz.

İŞLETMENİZİN HEDEFİ ;

Çalışanlarınıza
Adrenalini yüksek keyifli bir zaman dilimi geçirmek
Takım ruhu oluşturmak
Stresten uzaklaştırmak
Birbirlerini iş ortamı dışında tanıma ve kaynaşmalarını ise
TEK YOL PAİNTBALL

Macera, mücadele, canlılık, neşe,limitsiz adrenalin, hepsi ve daha fazlası ,

Paintball için oyuncuların genel yorumları “çocukluğumdan beri bu kadar çok eğlenmemiştim” oluyor. Bunun doğru olduğunu biz de gördük: Başlama düdüğü çalıp oyun start aldığında, oyuncuların zihinleri gündelik hayatın stres ve sıkıntılarından arınıyor ve oyuncu sadece oyuna yoğunlaşıyor. Paintball oynayanlar tüm oyun süresince, oyuna konsantre olduklarını belirtiyorlar. Bu kadar uzun bir zaman, odaklanmayı kaybetmeden dikkatinizi toplayabildiğiniz başka kaç şey geliyor aklınıza?

Paintball oyununun sizi stres ve sıkıntılardan arındırabilmesindeki temel nokta tam da bu!